Higienistka Stomatologiczna

higienistka.jpg

Higienistki stomatologiczne
są coraz bardziej poszukiwanym personelem w wielu krajach. Pracują w zakresie oświaty zdrowotnej, edukacji i profilaktyki profesjonalnej. Absolwent kierunku przygotowany jest do wykonywania określonych czynności i zabiegów higieniczno-profilaktycznych, a nawet leczniczych pod nadzorem lekarza stomatologa.

Cykl kształcenia: 2 lata
Forma:
stacjonarna

Zgodnie z nową klasyfikacją zawodów szkolnictwa branżowego wg Rozporządzenia MEN, od września 2019r. obowiązują nowe kwalifikacje dla osób rozpoczynających naukę od I semestru (wrzesień 2019):

• MED.02 Wykonywanie świadczeń stomatologicznych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia jamy ustnej oraz współuczestniczenia w procesie leczenia

Rekrutacja bez egzaminów – decyduje kolejność zgłoszeń

Wymagane dokumenty:
świadectwo ukończenia szkoły średniej (ewentualnie duplikat bądź odpis)
zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki
dokument tożsamości

Po ukończeniu szkoły otrzymasz:

• świadectwo ukończenia szkoły policealnej
  • dyplom w zawodzie higienistka stomatologiczna oraz suplement w języku angielskim co ułatwi zatrudnienie w krajach europejskich (po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie).
  • Certyfikat kwalifikacji zawodowej