Asystent osoby niepełnosprawnej

Asystent osoby niepełnosprawnej świadczy usługi opiekuńcze, rehabilitacyjne osobom
niepełnosprawnym.
Działania asystenta osoby niepełnosprawnej obejmują czynności związane z pojedynczą osobą niepełnosprawną w obszarze rehabilitacji, świadczeń, pracy, wypoczynku, życia osobistego i rodzinnego.
Główne zadania:
  • udzielanie pomocy osobie niepełnosprawnej,
  • świadczenie opieki w zakresie czynności higienicznych,
  • wspieranie i motywowanie osoby niepełnosprawnej w dążeniu do samodzielności życiowej, zabiegów pielęgnacyjnych.
TEN ZAWÓD MOŻESZ ZDOBYĆ JUŻ W ROK tj. 2 semestry!

Absolwenci Proedukacja znajdują zatrudnienie w:

• ośrodkach i domach pomocy społecznej, oddziały PCK
  • środowiskowych domy samopomocy, świetlicach terapeutycznych
  • zakłaachy opiekuńczo-leczniczych
  • niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej

Dokumenty niezbędne przy procesie rekrutacji:

• świadectwo ukończenia szkoły średniej
  • dokument tożsamości
  • zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki (skierowanie do lekarza medycyny pracy otrzymają Państwo w momencie zapisu w Sekretariacie Szkoły)

Absolwent Proedukacja - Szkoła Policealna w Katowicach po ukończeniu nauki otrzymuje:

• Państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej
  • Zaświadczenie o ukończeniu szkoły policealnej